Horská dráha Hungerburgbahn v Innsbrucku

Cestovať vlakom inak ako doteraz: Neďaleko „Goldenes Dachl“ (Zlatá strieška) v Innsbrucku sa na slnku ligoce sklenená ľadová formácia. Pri bližšom pozorovaní sa ukáže, že die o stanicu v údolí horskej lanovkovej dráhy Hungerburgbahn, ktorej fascinujúce tvary pramenia z fantázie hviezdnej architektky menom Zaha Hadid.

Architektka Zaha Hadid sa preslávila v Innsbrucku už v roku 2002 prestavbou lyžiarskeho mostíka Bergisel Sprungschanze; o päť rokov neskôr udala lanovkovou dráhou Hungerburgbahn nanovo medzinárodné architektonické merítka.

Prevažná väčšina návštevníkov, ktorí sa vezú hore v presklených kabínach lanovkovej dráhy a vychutnávajú si vzrušujúcu panorámu, si ani neuvedomujú technické prekážky, ktoré museli stavitelia lanovky zvládnuť vzhľadom na neustále sa meniace sklony svahu a náročné vedenie trasy.

Rovnako vzrušujúce ako optické prevedenie staníc – napodobňujúc ľadovcové formácie - je aj samotný priebeh jazdy: najskôr sa ide cez tunel, potom sa prejde impozantný most cez rieku Inn a nakoniec má trasa stúpanie 46% až na 806 metrov vysoký vrch Hungerburg, ktorý tróni nad mestom.

Odtiaľ sa dostanete ďalej novou panoramatickou kabínovou sedačkou do výšky 1 905 metrov na vrch Seegrube, odkiaľ sa vám naskytne pohľad na celé údolie Inntal, Štubajské a Zillertalské Alpy, ponad vrch Wipptal, až k talianskej hranici a novej reštaurácii Alpenlounge Seegrube, ktorá garantuje let do kulinárskych výšin. Kto chce ísť ešte vyššie, nastúpi na lanovku Hafelekarbahn a odvezie sa až do výšky 2256 m na vrch Hafelekar: 350 dní v roku bezoblačný výhľad hovorí sám za seba.

 

Zdroj: http://www.austria.info/sk

Foto: Österreich Werbung/ Andreas Hofer


Kontaktné údaje:

http://www.nordkette.com/
 

Adresa:

Höhenstraße 145
Innsbruck

Zaradenie

Tipy na výlet


GPS súradnice

47.28616 11.399008« Späť